Wtorek 07.04. – Żabki, Biedronki

Witamy nasze przedszkolaki, mamy nadzieje, że i dziś macie dużo energii do pracy:) Drodzy Rodzice przypominamy, że wszystkie wykonane prace dziecka (w miare możliwości) można chować do wcześniej założonej teczki. A teraz proponowane zadania na wtorek 07.04.2020r. :

1.Ćwiczenia poranne kliknij tutaj

2.Jak wygląda kura? kliknij tutaj Ćwiczenia rozwijające percepcję wzrokową.
*Dzieci oglądają sylwetę kurę.
*Nazywają wraz z rodzicem poszczególne części jej ciała (głowa, tułów, grzebień, dziób, ogon, skrzydła, nogi).

3.Spacer kurek -rymowanka
Były sobie kurki trzy, co na spacer rano szły.
Jedna gruba, druga chuda,
a ta trzecia oczkiem mruga.
I tak sobie kurki trzy,
tupiąc głośno, w pole szły.

*Rozmowa na temat rymowanki (Rodzic zadaje pytania dziecku):
– Ile było kurek?
Jak wyglądała pierwsza? Jak – druga?
– Co robiła trzecia?
– Dokąd poszły kurki?

4.Liczymy jajeczka.
*Dzieci układają przed sobą tyle jajek (proszę wyciąć dziecku jajka z kolorowego papieru), ile kropek narysowanych jest na pokazywanych przez rodzica kartonikach (1, 2, 3).
* Dzieci słuchają rodzica i układają przed sobą jajka, np.:
-kurka zniosła trzy jajka,
-kurka zniosła jedno jajko,
-kurka zniosła dwa jajka.

5.Spacer kurek. – ilustracja ruchowa rymowanki
Dzieci  idą podczas recytacji rymowanki przez rodzica. Pierwsza kurka idzie ciężko, bo jest gruba, druga idzie leciutko, bo jest chuda, trzecia, idąc, co pewien czas mruga oczkiem. Następnie kurki głośno tupią.
Można to ćwiczenie wykonać np. w ogrodzie na świeżym powietrzu lub balkonie. Udanej zabawy!

6. Karta pracy kliknij tutaj

7.Język angielski -Happy Easter to you and your family!
*Posłuchajcie tych słów z sympatycznym zajączkiem kliknij tutaj
*A teraz sprawdź z Rodzicami ile słów zapamiętaliście, Spróbuj pokazać obrazki, których nazwy udało Ci się zapamiętać
kliknij tutaj