Wiosna w sadzie i ogrodzie

Drodzy Rodzice kolejny tydzień przed nami. W związku z realizacją podstawy programowej prosimy, żeby dziecko pracowało w domu i wykonywało chociaż część zaproponowanych poniżej zadań. Wiemy o tym, że nasze przedszkolaki mają wiele energii i chęci do pracy:)
Proponujemy założyć teczkę i gromadzić w niej: karty pracy (jeśli jest możliwość ich druku), prace plastyczne i inne materiały, a po powrocie do przedszkola wspólnie podzielimy się pracą wykonaną w domu. Dziękujemy.
Jeżeli nie mają Państwo możliwości wydrukowania kart pracy zachęcamy do wykonywania prac z dostępnych w domu materiałów. Starsze dzieci mogą np. ćwiczyć pisanie poznawanych literek na luźnych kartkach. Możecie także  notować (również w formie plastycznej), co ciekawego dzisiaj zrobiliście

Temat tygodnia: Wiosna w sadzie i ogrodzie

Proponowane zadania dla naszych młodszych przedszkolaków:

1.PIOSENKA „Kwiatowa wróżka” kliknij tutaj
  • Posłuchaj wspólnie z mamą, tatą lub rodzeństwem piosenki.
  • Odpowiedz na pytania: „Kim jest ogrodnik w piosence?”, „Co przyniósł z deszczem?”, „Jakie kwiaty występują w piosence?”

2. WIERSZ: „W OGRÓDKU” Dorota Gellner

Wyszłam sobie do ogródka.
Może spotkam krasnoludka?
Może w cieniu pod drzewami
siedzi z dziećmi i wnukami?

O! Coś rusza się pod krzakiem!
Eee.. to jakiś ptak z pisklakiem.
Ptak z pisklakiem, pisklak z ptakiem,
biegną szybko za robakiem.

Przeleciało coś nad płotem!
Czy to krasnal samolotem?
Nie! To ważka. Strasznie wielka!
Przezroczyste ma skrzydełka.

Oj! Za drzewem ktoś tak stuka.
Pewnie krasnal wnuków szuka.
Nie! To dzięcioł dziobem pukał
i niechcący mnie oszukał.

Kto tak pędzi w stronę norki?
Czyżby krasnal z wielkim workiem?
Nie! To przecież mysia norka,
a przed norką mysz. Bez worka.

Co tak brzęczy? Czy to mucha?
Czy też krasnal radia słucha?

Przeszukałam pół ogródka,
nie znalazłam krasnoludka.
Ale może, kto to wie,
krasnoludek znajdzie mnie?

*Wysłuchaj wiersza (napewno przeczyta Ci go mama lub tata).
* Odpowiedz na pytania: „Kogo dziewczynka szukała w ogródku?”, „Czy znalazła krasnoludka?”, „Kogo zobaczyła?”.
* Jeśli masz ochotę spróbuj narysować krasnoludka tak jak sobie go wyobrażasz.

*Bajkowe krasnoludki do pokolorowania kliknij tutaj

3.PRACA PLASTYCZNA

Możesz sam wykonać „Kwiat z ogródka”. Będziesz potrzebował: *kartkę A4 (dowolny kolor, najlepiej żółty lub niebieski, może być też biała),*farbę czerwoną i zieloną.
Poproś rodzica aby narysował tulipana, tak jak na obrazku obok.

Teraz zamocz paluszek w czerwonej farbie i pomaluj kwiat, w zielonej – pomaluj liść i łodygę.
Życzymy wesołej zabawy:) Zachęcamy swoją pracą pochwalić się na naszym przedszkolnym facebooku:)

4.KARTA PRACY „WIOSENNE LICZENIE”
  • dodatkowe zadania matematyczne dla dzieci znajdziecie Państwo na stronie: www.matzoo.pl

5. JĘZYK ANGIELSKI kliknij tutaj – wiosenne słówka