Środa 8.04. -Żabki, Biedronki

Drodzy Rodzice przypominamy, że wszystkie wykonane prace dziecka (w miarę możliwości) można chować do wcześniej założonej teczki. A poniżej propozycja zadań na środę 08.04.2020r.:

1.Co nie pasuje do Wielkanocy?
Dzieci nazywają obrazki i wskazują, te które  kojarzą się z Wielkanocą kliknij tutaj

2.Wiersz „Mokre święta”B. Mściwujewskiej
*Posłuchajcie wspólnie wiersza:
Rozsiadły się świąteczne baby parami na haftowanym obrusie.
Te w środku z lukrem, tamte z rodzynkami – każda zapachem kusi.
Na półmisku rośnie owies – jak przystało – prababci ręką wysiany.
Cukrowy baranek skubnie go nieśmiało, a obok misa pisanek…
A w poniedziałkowy ranek….
Psik! Krzyk! Śmiechy!
Cała wieś tu biegnie!
Wiadra,miski,konwie i dzbanek…
Któż się dzisiaj zimnej wody zlęknie? Chyba tylko ten cukrowy baranek !

*Wyjaśnienie niezrozumiałych słów: świąteczne baby, lukier, kusi zapachem, prababcia,skubać, konwie.
*Odpowiedz na pytanie: “Co znajdowało się na wielkanocnym stole?”
*Wyjaśnienie, na czym polega zwyczaj polewania się wodą w poniedziałek wielkanocny. Zapoznanie z jego nazwą – śmigus- dyngus.
*Zwrócenie uwagi dzieci na tradycję, ale i zachowanie zdrowego rozsądku, ukazanie konsekwencji niestosowania umiaru w polewaniu się wodą.

3. Śmigus –  dyngus. Zabawa rytmiczna.
*Dziecko porusza się po pokoju w dowolnym rytmie wystukiwanym przez rodzica (klaszcząc w dłonie). Podczas przerwy w grze dzieci wypowiadają rymowankę:
Śmigus – dyngus! Śmigus – dyngus!
W wielkanocny poniedziałek
oblewamy się nawzajem!

4.Wyścigi pisanek. Zabawa ruchowa.
Zabawę możecie przeprowadzić na dwa sposoby:
SPOSÓB 1: Do zabawy potrzebujecie czekoladowych jajek, plastikowych łyżek, liny (skakanki), którą zaznaczycie START i METĘ. Zadaniem dziecka jest jak najszybsze przeniesienie do mety jajka położonego na łyżce.
SPOSÓB 2: Do drugiego sposobu potrzebujecie słomki (rurek do picia), styropianowych jajeczek (jeżeli nie macie to również możecie wykorzystać piłeczki ping-pongo’we). Dziecko i mama ( bądź tata lub  rodzeństwo) siedzi wzdłuż dywanu, jeden obok drugiego. Zadaniem ich jest jak najszybsze przeniesienie jajeczka do mety (np. do końca dywanu). Aby przenieść jajko muszą dmuchać w słomkę, tak by jajeczko mogło toczyć się do przodu.

5.Wielkanocna matematyka-karta pracy kliknij tutaj

6.Ruch to zdrowie i zabawa, to naprawdę ważna sprawa kliknij tutaj

7. W miarę możliwości prosimy o angażowanie dzieci w przygotowywanie posiłków, nakrywanie do stołu, sprzątanie po posiłkach, czynności związane ze sprzątaniem domu/ mieszkania.