PSZCZÓŁKI -Środa 08.04.2020

Drodzy Rodzice przypominamy, że wszystkie wykonane prace dziecka (w miarę możliwości) można chować do wcześniej założonej teczki.

1.Ćwiczenia poranne – kliknij tutaj

2. Zabawa „Ciepło – zimno” – dziecko wybiera przedmiot, który będzie ukrywany. Rodzic chowa przedmiot. Dziecko zaczyna szukać, a dorosły odpowiada szukającemu mówiąc „ciepło”, jeśli zbliża się do szukanego przedmiotu, a zimno, gdy się od niego oddala. Jeśli dziecko jest bardzo blisko szukanego przedmiotu wówczas krzyczymy „gorąco”, a gdy za bardzo się oddalił krzyczymy „mróz”. Gdy przedmiot zostanie znaleziony dziecko określa jego położenie np. piłka była schowana na łóżku pod kołdrą. Po prawidłowym określeniu położenia następuje zamiana ról.

3. Zabawa „Powiedz co słyszysz?” – siadamy lub kładziemy się z dzieckiem. Zadaniem będzie nasłuchiwanie przez 1 minutę odgłosów z otoczenia – można ustawić  czasomierz. Po minucie mówimy co słyszeliśmy w domu, a co za oknem. Zabawę można powtarzać kilkakrotnie.

4. Posłuchaj opowiadania „Śmigusowe czarowanie” (z książki G. Kasdepke Kacperiada. Kacper z szuflady. Zestaw urodzinowy. Wydawnictwo LITERATURA- źródło MAC).
Odpowiedz na pytania:
* Co wydarzyło się w utworze?
* Na czym polega śmigus-dyngus?
* Odpowiedz na pytania, zachęcam by rodzice też odpowiedzieli:
* Co czuł Kacper gdy tata zabronił mu polewania wodą?
* Czy Ty też tak się czasem czujesz? Kiedy?
* Co czuł tata, gdy został polany wodą?
* Czy Ty też tak się czasem czujesz, kiedy?

Odkąd mój synek, Kacper, przeczytał książki o Harrym Potterze, uparł się, że w przyszłości zostanie czarodziejem – całymi więc dniami próbuje czarować. (…) Ostatnio czarował w Lany poniedziałek. – Kacper! – krzyknąłem zaraz po przebudzeniu. – Nie oblewamy się w mieszkaniu! Przeczucie mnie nie myliło. Kacper był już na nogach i skradał się właśnie w stronę mego łóżka. – Dlaczego?! – W głosie mego synka zabrzmiało szczere rozczarowanie. Za plecami trzymał pękatą plastikową butelkę, z której, kropla po kropelce, wyciekała lodowata woda. – Nie pamiętasz, co było w zeszłym roku? – zapytałem. – Telewizor do tej pory źle odbiera. Co prawda, to prawda; zeszłoroczny śmigus-dyngus przemienił nasze mieszkanie w akwarium. – To gdzie się oblewamy? – zapytał Kacper. – Na zewnątrz – mruknąłem. A potem wstałem, bo na śniadanie byliśmy zaproszeni do babci Bożenki. Ledwo wyszliśmy na ulicę, Kacper zaczął zachowywać się podejrzanie. – Posłuchaj, synu. – Przygwoździłem go spojrzeniem. – Ustalmy, że będziemy się oblewać dopiero w drodze powrotnej. Nie masz chyba zamiaru pół dnia przesiedzieć w mokrym ubraniu. Kacper tupnął ze złości nogą. – To niesprawiedliwe! – krzyknął. – Zawsze jest jakieś „ale”! Już chciałem coś powiedzieć, lecz w tym momencie Kacper zamknął oczy, wyciągnął ręce w górę i zaczął mamrotać coś pod nosem. – Deszczowa chmuro! – wrzasnął wreszcie. – Przybywaj! O mało nie parsknąłem śmiechem. Żadna chmurka nie przesłaniała palącego od ponad tygodnia słońca. I wtedy… – Ałaaa! – krzyknąłem, czując na plecach zimną strugę. – Kacper, przecież mówiłem… Ale to nie był Kacper; skrajem jezdni sunęła wolno polewaczka. Mój synek miał bardzo zaskoczoną minę. – Musiałem pomylić zaklęcia – mruknął, przyglądając się oblepiającemu mnie ubraniu. – Najwyraźniej – zasapałem. – To się czasem zdarza – powiedział ze spokojem. – Skoro wezwałeś już polewaczkę – warknąłem poirytowany – to może byś teraz wezwał taksówkę? Kacper wzruszył ramionami. – Jak chcesz – powiedział. – Ale jeżeli znowu się pomylę? Racja, lepiej nie ryzykować. Młodociani czarodzieje potrafią być niebezpieczni.

5. Proponowana praca plastyczna „Królik i kurka z opakowań po jajkach” – kliknij tutaj

6. Kolorowanki wielkanocne – kliknij tutaj

7. Policz na palcach i wpisz wynik dodawania – kliknij tutaj

8. Ulubiona bajka, bajeczka – wysłuchaj ulubionej bajki czytanej przez rodzica, a może przeczytacie ją wspólnie?

9. W miarę możliwości proszę o angażowanie dzieci w przygotowywanie posiłków, nakrywanie do stołu, sprzątanie po posiłkach, czynności związane ze sprzątaniem domu/ mieszkania.

10. Jeśli posiadacie Państwo ogród i powietrze jest dobre zachęcamy do wyjścia na świeże powietrze.

11.Religia kliknij tutaj

Facebook