PSZCZÓŁKI – Piątek 10.04.2020

1. Ćwiczenia poranne – kliknij tutaj

2. Ćwiczenia w kartach pracy do str. 76

3. „Wielkanocne pisanki” – poproś rodziców o ugotowanie jajek na twardo. Po wystygnięciu ozdób je według własnego pomysłu. Chętnie zobaczymy zdjęcia Waszych dzieł.

4. „Wielkanocny koszyczek” – przygotuj z rodzicami Wielkanocny koszyczek. Pamiętaj, aby włożyć do niego:
*jajko – symbol odradzającego się życia,
* chleb – symbol ciała Chrystusa,
* baranka – symbol zwycięstwa życia nad śmiercią,
* wędlinę, masło – symbol dostatku,
* ciasto – symbol umiejętności i doskonałości,
* sól – symbol oczyszczenia,
* chrzan – symbol siły i zdrowia,
* ser – symbol powiązania człowieka ze światem zwierząt.

5. Kolorowanki Wielkanocne dla chętnych – kliknij tutaj

6. Ulubiona bajka, bajeczka – wysłuchaj ulubionej bajki czytanej przez rodzica, a może przeczytacie ją wspólnie?

7. „Przedświąteczne sprzątanie”  – w miarę możliwości proszę o angażowanie dzieci w przygotowywanie posiłków, nakrywanie do stołu, sprzątanie po posiłkach, czynności związane ze sprzątaniem domu/ mieszkania.

8. Propozycje zabaw na Święta:
* 100 propozycji zabaw dla dzieci tutaj
* Gra w łapki – do wydruku tutaj