Poniedziałek 6.04.- Misie, Zajączki

Poniżej proponowane dla Was kochane przedszkolaki zadania na poniedziałek 06.04.2020r. Powodzenia!!! Kochani Rodzice wiemy, że Wasza pomoc jest tutaj kluczowa za co bardzo dziękujemy.

1.ZabawaMówimy szeptem”. – Rodzic wypowiada szeptem zdania: Pisanki to malowane jajka. Kurczątka wykluwają się z jajek. Króliczek wielkanocny jest zrobiony z czekolady. W koszyczku wielkanocnym znajduje się święconka. Dziecko powtarza je szeptem.

2. Ruch to zdrowie i zabawa. Oto przykładowe zabawy:
*Zabawa Uwaga, jajko! Dziecko ma małą piłeczkę (np. do ping-ponga, może być inna dostepna w domu). Chodzi swobodnie po pokoju, trzymając piłeczkę (jajko) na wyciągniętych, rozłożonych dłoniach. Na hasło, które należy głośno wypowiedzieć Uwaga, jajko!  zatrzymuje się i bardzo delikatnie kładzie je w bezpieczne miejsce np. na poduszkę, na dywan.
* Dziecko, stojąc ze złączonymi nogami, przekłada piłeczkę z ręki do ręki wokół siebie. Na hasło Hop! – zmienia kierunek przekładania piłeczki.
* Zabawa – Turlanie piłeczki. Dziecko delikatnie turla po podłodze swoją piłeczkę: raz jedną ręką, raz – drugą.
*Zabawa Skaczemy przez piłeczki. Dziecko przeskakuje obunóż przez piłeczki – do przodu i do tyłu.
*Zabawa – Trafny rzut. Naszym celem może być kosz lub wiadro.

3.Wiersz Wielkanoc B. Formy
*Posłuchajcie z rodzicami tekstu wiersza:

Święta za pasem,                          Pisanki, kraszanki
               do pracy się bierzemy,                  razem dziś zrobimy,
               mazurki i baby                              wszystkie kolorowe-
               smaczne upieczemy.                     bardzo się cieszymy.

Upiekliśmy z ciasta                        W glinianym wazonie
              baranka, zajączka,                        bazie i żonkile,
              z posianej rzeżuchy                       a na nich z papieru
              będzie piękna łączka.                    kurczątka przemiłe.

*Postarajcie się wspólnie z dziecckiem odpowiedzieć na pytania:
-“Jak nazywają się zbliżające się święta?”, – “Jakie ciasta wtedy pieczemy?”, – “Co znajduje się na wielkanocnym stole?”
*Czas na troche zabawy – Zajączki, do norek! Dziecko zamienia się w zajączka – układa w dowolnych miejscach pokoju swoje krążki – norki (mogą być one zrobione z klocków, bibuły wstążki, co wam wyobraźnia podpowie). Przy dźwiękach dowolnej muzyki zajączek skacze po łące – pokoju – w różnych kierunkach, omijając norki. Podczas przerwy w muzyce zajączek skokami udaje się do swojej norki.

4. Zestaw ćwiczeń ruchowych dla malucha-potrzebujemy kubeczek (może być np. po jogurcie)
I*Dziecko trzymając kubek maszeruje po pokoju lub salonie w rytmie wystukiwanym przez Rodzica (podpowiadamy: można np. wystukiwać rytm drewnianą łyżką o garnek).
*Dziecko biega swobodnie po pokoju, trzymając kubeczek w ręce. Na hasło: “sto!”, zatrzymuje się, stawia odwrócony kubeczek na głowie, przykuca, a następnie wstaje, zdejmuje kubeczek i biega swobodnie.

II*Dziecko stoi w małym rozkroku, kubeczek trzyma w wyciągniętych nad głową rękach. Wykonuje skłon w przód, stawia kubeczek przed sobą i prostuje się. Podczas ponownego skłonu zabiera kubeczek i podnosi je w rękach do góry. Ćwiczenia dużych grup mięśniowych.
*Dziecko, w siadzie skrzyżnym, wykonuje skłony boczne z kubeczkiem postawionym na wyciągniętych dłoniach. Za każdym razem dotyka podłogi odwróconą dłonią. Ćwiczenia tułowia.
*Zabawa na czworakach. Dziecko delikatnie toczy kubeczek po dywanie poprzez popychanie go głową.
*Podskoki. Dziecko stawia odwrócony kubeczek na dywanie i przeskakuje go: do przodu, do tyłu i na boki.

III*Dziecko w siadzie skulnym, podpartym próbuje chwycić kubeczek palcami jednej stopy i drugiej stopy, na zmianę. Potem unosi do góry kubeczek stopami. Ćwiczenie stóp.
* Dziecko maszeruje na palcach z kubeczkiem położonym na głowie. Potem wrzuca go do pojemnika przez pochylenie głowy. Ćwiczenia wyprostne
*Na koniec swobodny marsz po pokoju przy nagraniu ulubionej piosenki:)

5. Piosenka “Wielkanocny poranek” kliknij tutaj
*Posłuchajcie piosenki, spróbujcie razem zatań dowolny wesoły taniec. Miłej zabawy!!!

W wielkanocny
Hop, hop, hop, hop,
hop, hop
  podskakują na łące.

6.Język angielski -Happy Easter to you and your family!
*Posłuchajcie tych słów z sympatycznym zajączkiem kliknij tutaj
*A teraz sprawdź z Rodzicami ile słów zapamiętaliście, Spróbuj pokazać obrazki, których nazwy udało Ci się zapamiętać
kliknij tutaj

7. W miarę możliwości prosimy o angażowanie dzieci w przygotowywanie posiłków, nakrywanie do stołu, sprzątanie po posiłkach, czynności związane ze sprzątaniem domu/ mieszkania.