Piątek 10.04. – Żabki, Biedronki

Drodzy Rodzice przypominamy, że wszystkie wykonane prace dziecka (w miarę możliwości) można chować do wcześniej założonej teczki

1.„Baba wielkanocna”.
*Dzieci powtarzają  razem z rodzicem tekst rymowanki: cicho, głośno, szybko, wolno.
*Baba wielkanocna na stoliku stała. Garść rodzynek do niej nasza mama dała.

2. „Pieczemy ciasto”. Zabawa ruchowo- naśladowcza.
*Dzieci wykonują polecenia rodzica:
– Ucieramy w garnku jajka z cukrem na babkę piaskową.
– Wyrabiamy rękami ciasto na babkę drożdżową.
– Wałkujemy ciasto.
– Ozdabiamy je.
*Porozmawiajcie na temat ciast, które rodzice, babcie pieką w domach z okazji Wielkanocy. Zwrócenie uwagi na składniki potrzebne do ich wypieku.

3. Wiersz „Piekła myszka mazurki Cz. Janczarskiego
Piekła myszka mazurki dla syna, dla córki, dla siostry i braciszka.
Ubijała pianę, tłukła migdały. a myszątka czekały, czekały.
Aż usnęły.
Przez sen się teraz uśmiecha siostrzyczka i brat,
bo się przyśnił im mazurek, wielki jak świat.

*Rozmowa na temat wiersza.
– Co piekła myszka? Dla kogo je piekła?
– Dlaczego myszki usnęły? Co się im przyśniło?

Dzieci segregują ciastka w kształtach: koło, trójkąt, kwadrat, prostoką – wycięte z kolorowego papieru: żółty, czerwony, niebieski, zielony (jeżeli nie macie kolorowego papieru to pokolorujcie kartkę kredkami).
*Segregują najpierw według kształtu (kołka, trójkąty, kawdraty, prostokąty), a następnie według koloru (czerwony, żółty, zielony, niebieski).

5.Praca plastyczna “Wielkanocny baranek”
wzór kliknij tutaj

potrzebne wam będą biała i czarna kartka, wata, klej, nożyczki i niezastąpiona pomoc Rodzica:)

6.Język angielskikliknij tutaj zapraszamy do wspólnej zabawy ruchowej.  Naśladuj króliczka.

*Dla chętnych dzieci mamy jeszcze propozycję zabawy plastycznej. Rodziców poprosimy (w miarę możliwości) o wydrukowanie karty pracy, kliknij tutaj można oczywiście narysować króliczka na zwykłej kartce. Pokoloruj króliczka i powtórz  Easter bunny