MOTYLKI – Środa 08.04.2020

1. Podziel wyrazy na głoski: kosz, pisanka, jajko, kurczak, serwetka – obrazek kliknij tutaj

2. Policz wyrazy w zdaniach umieszczonych pod obrazkiem – kliknij tutaj

3. Rozwiąż zagadkę.
,,Gdy skorupka pęka,
wychodzi z jajeczka.
Wygląda jak żółta
puszysta kuleczka.”(kurczak)

4. ,,Królik z papieru”- praca plastyczna – kliknij tutaj
Należy przygotować:
(2 białe kartki A4, kawełek sznurka, klej, nożyczki, różowy flamaster, czarny papier na oczka lub czarny flamaster).

5. Ćwiczenie oddechowe – Wiosenne kolory.
Potrzebne będą: (papierowa tacka, skrawki kolorowego papieru).
Na środku stolika leżą przygotowane wcześniej kawałeczki kolorowego papieru. Dzieci starają się zdmuchnąć papierki na tacki znajdujące się poniżej krawędzi stolika. Dzieci wykonują ćwiczenie pojedynczo. Należy zwracać uwagę na powolny wydech (zgodny z możliwościami dziecka).

6. Posłuchaj nagrania głosów kury i koguta.
-Naśladuj te głosy – kliknij tutaj

7. Zabawy na świeżym powietrzu.
Jeżeli mieszkasz w domu i masz możliwość wyjścia do ogrodu warto spędzić czas na świeżym powietrzu. Możesz skorzystać z urządzeń ogrodowych lub pobawić się
z rodzicami piłką. Narysuj proszę kredą na chodniku koło domu sylwetę kurczaka lub kolorowe  jajeczko.

8. Prosimy o wykonanie następujących kart pracy:
,,Olek i Ada” KARTY PRACY cz. 4, s. 64,65 – kliknij tutaj

9. Religia kliknij tutaj