„Kolorowe kredki”

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Kolorowe kredki”

Zapraszamy na naszą stronę gdzie jest więcej informacji:

Kilka słów, o co nam chodzi:

Mamy fioła na punkcie kolorów, pomagania i tworzenia…

Kilka lat temu planując działania związane z wolontariatem dla dzieci od lat 6 postanowiłam zorganizować akcję „Kolorowe Kredki”. Pracując z bardzo młodymi wolontariuszami mającymi kilka lat, uczymy ich przede wszystkim, że bycie wolontariuszem nie polega głównie na zbieraniu pieniędzy oraz, iż pracą swoich małych rąk mogą osiągnąć wiele. Staramy się też wpajać im, że do naszych działań możemy wykorzystywać rzeczy i przedmioty, które większość ludzi wyrzuciłaby na śmietnik. Tym razem postanowiliśmy zbierać niekompletne, częściowo zużyte i niepotrzebne kredki. Na czym polega nasza akcja? Zbieramy kredki, następnie z dzieciakami i Gosią pracujemy nad ich obróbką i segregacją. Pan Edward nasz najstarszy 81letni wolontariusz zasiada do maszyny  i z pozyskanych materiałów szyje kolorowe piórniki. Piórniki zapełnione odrestaurowanymi kredkami są przekazywane do szpitali, szkół przyszpitalnych i świetlic środowiskowych lub do fundacji wspierających dzieci. Kredki, które są w gorszym stanie, są przerabiane na kredkowe małe dzieła przeze mnie i mojego niesamowitego męża Grzesia. Kredkowa biżuteria i inne przedmioty z kredek są przekazywane na różne aukcje charytatywne, wspierając zbiórki pieniędzy. Pomagamy dzieciom, dorosłym i zwierzętom, bo szanujemy każde istnienie.

Jeśli potrzebujesz, aby nasze wytwory wsparły jakąś akcję skontaktuj się z nami.

Nasza akcja jest akcją proekologiczną wspierającą recykling i uczącą dzieci ograniczania konsumpcyjnego stylu życia.

Pozdrawiamy we wszystkich kolorach tęczy i witamy w naszej Kredkowej Rodzinie J

Kredki można oddawać do pudełka w szatni naszego przedszkola.

Czas trwania akcji: cały rok.