JEŻYKI – Piątek 10.04.2020

Drodzy Rodzice przypominamy, że wszystkie wykonane prace dziecka (w miarę możliwości) można chować do wcześniej założonej teczki.

1. Zachęcamy dzisiaj do wykonania  kart pracy, cz. 3, s. 67,68,69 – kliknij tutaj

2. Rodziców prosimy o przeczytanie wierszyka J. Koczanowskiej “Wielkanoc ”
W wielkanocnym koszyczku, przystrojonym pięknie, kłóciły się pisanki o najlepsze miejsce. Każda chciała spoczywać tuż obok rzeżuchy, zielonej i puszystej jak miękkie poduchy. Wtem do akcji wkroczył cukrowy baranek, zjadł zieloną rzeżuchę, przerwał spór pisanek.

3. Spróbujcie opowiedzieć  o waszych zwyczajach wielkanocnych. (przedświąteczne porządki, robienie pisanek, święcenie pokarmów, wysiewanie zboża i rzeżuchy, śniadanie wielkanocne w pierwszy dzień świąt i charakterystyczne potrawy, które się na nim spożywa, dzielenie się jajkiem, żurek z kiełbasą, baby i mazurki wielkanocne).

4. Posłuchajcie piosenki  – Święta – biją dzwony. (sł. i muz. K. Bożek-Gowik). (Właścicielem praw do utworu jest Wydawnictwo Martel sp. z o.o.) – kliknij tutaj 

I. Ciasto pachnie na świątecznym obrusie, obrusie,
wokół stołu się krzątają mamusie, mamusie.
Wszyscy poważni są tego ranka.
Niech nas rozśmieszy wesoła pisanka.

Ref.: Święta, święta, biją dzwony, każdy dzwon jest roztańczony.
Tańczy, tańczy każdy dzwon, bim-bam-bom, bim-bam-bom.

II. Szynka mruga z okrągłego półmiska, półmiska,
tatuś chętnie by z radości zagwizdał, zagwizdał.
Wszyscy poważni są tego ranka.
Niech nas rozśmieszy wesoła pisanka.

Muzycznym akcentem kończymy nasz tydzień  przygotowań do świąt. Dziękujemy Wam  za wspólną pracę, rodzicom za pomoc. Mamy nadzieję, że już szybciutko się zobaczymy, pozdrawiamy nasze Jeżyki !!!

Facebook