„Elektrośmieci”- zakończona

Akcja ma na celu promowanie zachowań proekologicznych oraz ponoszenie świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dzięki tej akcji można wesprzeć naszą placówkę. Jakie są korzyści z udziału? Czynny udział w akcji przynosi korzyści nie tylko samej placówce i dzieciom, ale również rodzicom, nauczycielom czy firmom prywatnym. Każda osoba zainteresowana oddaniem zużytego sprzętu na rzecz przedszkola przyczynia się do poprawy jakości naszego środowiska, ale również ma możliwość pozbycia się niepotrzebnych, zalegających sprzętów. Dodatkowo każdy przekazany sprzęt zaliczany jest na poczet zbiórki przedszkolnej. W ramach akcji zbierania elektrośmieci przedszkole współpracuje z profesjonalną firmą, działającą zgodnie z przepisami prawa. Posiadającą wszystkie wymagane zezwolenia dla świadczenia usług w zakresie zbierania i przetwarzania odpadów. Firmy prywatne bądź instytucje zainteresowane pomocą placówce – które zechcą oddać zużyty sprzęt przeznaczony do likwidacji otrzymują wymagane prawem dokumenty środowiskowe, czyli Karty Przekazania Odpadów. Podsumowując główne korzyści to:

• możliwość nieodpłatnego oddania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego przez każdą osobę prywatną bądź firmę,

• edukacja społeczności lokalnych na temat szkodliwego wpływu na środowisko składowanych elektrośmieci,

• za uzbierane kilogramy przedszkole pozyska dodatkowe środki. Zbieramy: zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny:

• duże i małe AGD,RTV (bez źródeł światła i tonerów), • komputery kompletne (dopuszczalny brak dysku twardego),

• komputery niekompletne,

• smartfony,

• telefony komórkowe (z klawiaturą),

• baterie i akumulatory (bez niklowo-kadmowych i rtęciowych)

Czas trwania Akcji: Akcja prowadzona jest w trybie ciągłym. Więcej informacji: e-mail: pp5@czechowice.edu.pl tel: +(32) 215 35 64