DZIEŃ MYCIA RĄK

"Dzień Mycia Rąk" pojawił się w naszym przedszkolu przy kolejnym zadaniu naszej Małpki Iwonki. Celem tego dnia było uświadomienie dzieciom jak ważne znaczenie ma w ich życiu codzienne mycie rąk. Odbyły się pogadanki na temat zarazków, bakterii i wirusów, które dostają się do naszego organizmu poprzez brudne ręce. Dzięki przeprowadzonym doświadczeniu (woda, pieprz, mydło w płynie) dzieci mogły bardziej to zrozumieć i dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma czyste i dokładne mycie rąk. Omówiliśmy także schemat mycia rąk oraz zastosowaliśmy go w praktyce. Wspólnie wykonaliśmy prace plastyczne promujące mycie rąk. Nie zabrakło też piosenek związanych z czynnościami samoobsługowymi i nawykami higienicznymi. Dzień Mycia Rąk wraz z Małpką Iwonką dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.