Czwartek 9.04. -Misie, Zajączki

Drodzy Rodzice przypominamy, że wszystkie wykonane prace dziecka (w miare możliwości) można chować do wcześniej założonej teczki. A oto proponowane zadania na czwartek 09.04.2020r. Życzymy udanej zabawy:

1.Ćwiczenia poranne kliknij tutaj


2.Zabawa Gdzie były schowane jajka?
Porozmawiaj z dzieckiem jak w święta wykorzystujemy jajka. Możesz pochować jajka w pokoju dziecka i zachęcić by dziecko je znalazło.
* Zabawa ruchowa do muzyki posłuchajcie z dzieckiem nagrania  kliknij tutajwykonujcie ruchy do piosenki


3.Pieczemy ciasto- wspólna zabawa
Zaproponuj dziecku wspólne pieczenie  ciasta na niby. Wyobraźcie sobie, że trzymacie w rękach miskę, w której będziecie  mieszać poszczególne składniki ciasta, i kolejno naśladować gesty: ucieranie mąki z masłem, otrzepywanie rąk z mąki, wycieranie o fartuszek, wbijanie czterech jajek – sięganie prawą ręką za lewe ramię, hop – uderzenie o ramię, stuk – rozbicie, chlup – wrzucenie jajka do miski, siup – wyrzucenie skorupki przez prawe ramię; zmiana ręki; wyrabianie rękami, wałkowanie, dodawanie rodzynek, wkładanie do foremki i pieczenie. Potem – wąchanie upieczonego ciasta i jedzenie.


4.Babeczki Wielkanocne.
*Porozmawiaj z dzieckiem na temat świątecznych ciast, zapytaj które ciasta Twoje dziecko lubi najbardziej możecie wspólnie zaplonować wypieki, a nawet upiec wielkanocne babeczki.
* Zorganizujcie i nazwijcie potrzebne produkty: mąka pszenna, mąka ziemniaczana, jajka, masło, cukier, proszek do pieczenia, zapach cytrynowy, olej.

Przepis na ucierane babeczki:
Składniki: 3 jajka, 1 kostka masła, 1 szklanka cukru, 1 łyżka proszku do pieczenia, ½ szklanki mąki ziemniaczanej, 1 szklanka mąki pszennej,
olej do smarowania foremek.

(Z tej porcji wychodzi około 20 małych babeczek lub jedna duża babka).

Sposób wykonania :
Jajka utrzeć za pomocą miksera z cukrem na puszystą masę. Wsypać proszek do pieczenia, dodać pół zapachu cytrynowego, zalać roztopionym, gorącym masłem, a następnie dodać pozostałe składniki i zmiksować. Wylać do foremek wysmarowanych olejem. Piec około 20 minut w piekarniku nagrzanym do 150 stopni. Po wyjęciu z piekarnika położyć na wilgotnej ściereczce, a potem wyjąć z foremek i wystudzić.

Pozwól dziecku działać:) Po ostudzeniu babeczek wspólnie możecie je ozdobić z wykorzystaniem polewy czekoladowej, lukru w różnych kolorach, posypki cukrowej.


5.Słodki podwieczorek
Wspólne wypieki można wykorzystać do zorganizowania “słodkiego podwieczorku”. Nakryjcie wspólnie do stołu, zaproście innych członków rodziny mieszkających w domu, zróbcie herbatkę (można taki posiłek zorganizować na balkonie lub w pokoju dziecka). Życzymy smacznego!!!


6.”Kolorowe pisanki” kliknij tutaj
Zamieńcie jajka w prawdziwe pisanki możecie do tego użyć kredek, farb, plasteliny. Po wyschnięciu można spróbować wyciąć je nożyczkami.


 7.Wielkanocne kolorowanki dla chętnych kliknij tutaj

8. Religia kliknij tutaj

Facebook